• Yaşamdan Hikayeler 29.11.2012

  Herkes tarafından sevilen bir adam vardı. Fakat kader ve dua anlayışı biraz farklıydı.
  Bir gün yaşadığı kasabada sel felaketi yaşandı. Herkes Kasabayı terk etmeye başladı. Ama adam yerinden kımıldamıyordu. Sonunda en yakın komşusu arabasını onun evine çekerek kendisine seslendi. ‘Haydi! arabaya atla kasabada kimse kalmadı. Barajın kapakları patladı , büyük bir sel geliyor. ‘
  Adam ‘Sen git. Tanrı beni kurtarır .’ dedi. Sonra sular yükselmeye başladı. Yardıma gelen bir kayığı ve onun ardından gelen ‘Tanrı beni kurtarır’ ,diyerek geri çevirdi. Sular o kadar yükselmişti ki, sonunda evin bacasına çıktı. Kendisini kurtarmaya gelen helikopteri de  aynı gerekçeyle uzaklaştırdıktan sonra boğularak öldü.
  Tanrı katına yükselince,Tanrıya intizar etti : Allah’ım sana güvenmiştim.Niçin benim dualarımı kabul edip beni kurtarmadın ? Tanrı Kendisine Seslendi :
  “Denedim hem  de çok denedim. Önce sana arabasıyla komşunu gönderdim.Sonra bir kayık ,ardından bir tekne ve son olarak bir helikopter gönderdim . Ama sen hiçbirini kabul etmedin .”

  Posted by admin @ 22:15

  Tags: ,

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rss Feed Tweeter button Facebook button Technorati button Reddit button Myspace button Linkedin button Webonews button Delicious button Digg button Flickr button Stumbleupon button Newsvine button Youtube button
Edebiyat Edebiyat