• Efsane Hikayeler 12.09.2008

  bir defasında \”kim kimden daha güçlü?\” diye sinek, sivrisinek ve karınca tartıştılar. her biri kendisinin daha güçlü olduğunu söyledi, ama herkes güçsüzlüğü kabul etmedi. kendi aralarında kimin daha güçlü olduğuna karar veremedikleri için deveyle savaşmaya karar verdiler. anlaşmalarına göre herkes tek tek deveyle savaşacak ve deveyi kim mağlup ederse en güçlü o kabul edilecek. Önce sivrisinek saldırdı deveye, ama deve kuyruğuyla çarpınca sivrisinek yere düştü ve öldü.

  sinekle karınca sevinçlerinden uçuyorlardı artık. rakiplerinden biri yenilmişti. artık şansları artmıştı. İkinci olarak sinek harekete geçti ve devenin karnına yapıştı. deve, duvara karnını sürterek kaşındı. sinek de böylece oldu.

  kala kala geriye karınca kaldı. karınca da deve yatınca devenin kulağına girdi, gezmeye başladı. deve başını sağa sola salladı, ayaklarını yere vurdu, bağırdı çağırdı; ama bir turlu karıncanın elinden kurtulamadı.

  böylece karınca en güçlü kendi oldu?unu ispatladı!

  İşte karınca böyle bir kahramandır; koskocaman deveyi yendi!

  fakat bir şey kotu ki onun kahramanlığını, gücünü ne sivrisinek ne sinek ne de deve görebildi

  Posted by admin @ 13:36

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rss Feed Tweeter button Facebook button Technorati button Reddit button Myspace button Linkedin button Webonews button Delicious button Digg button Flickr button Stumbleupon button Newsvine button Youtube button
Edebiyat Edebiyat