• Hikaye : sevmeyen – sevilmeyen kız

  ben, erkek arkadaşımla arkadaşlarım vasıtasıyla tanışmıştım,aslında tam istediğim gibi bir insandı.arkadaşlarla her gittiğim yere o da geliyordu, mevkiside vardı, bu ilşkiye ben sevmeden istemeden başladım,ilk iki hafta iiyi güzeldi o çalışıyordu akşamdan akşama görüyoduk birbirimizi baen hiç görüşmüyoduk , görüştüğümüzdede hep yanımızda arkadaşlar oluyordu,ben bu ilşkiyi akadaşlarının yanında değil tek başımıza yaşamak istiyodum,onu tanımak, inanmak,güvenmek istiyodum ama olmadı soğudum,çok iyi bir insandı kimsyi incitmeyen bir insan ama olmayınca olmuyor işte,bende onu istemediğimi anladım ama ayrılmak isteyen ben olmak istemedim onun benden ayrılmasını sağladım ve ayrıldık ama ondan sonra onun gibiisni bulamadım o yüzden ben gerçek aşkın var olduğuna inamıyorum gerçek mutluluk gerçek aşk bence karşılıklı güven ve saygı içinde olur size dğer verene sizde değer o zaman gerçekten mutlu olacaksınız;ona dönmek istiyorum ama dönemiyorum, siz siz olun size değer verenin kıymetini bilin yaşadığınız günlerin kıymetini bilin

 • 2 tilki varmış.Bu 2 tilki bir tavşanı hergün ”senin niye şapkan yok?” diye dövermiş.Sonra birisi diğerine demiş ki:

  -Hergün şapkası yok diye dövüyoruz bugünde başka bi nedenden dolayı dövelim.

  2 tilki bir süre düşündükten sonra birisi:

  -BULDUM!

  -Ne buldun söyle çabuk!

  -Tavşana para verelim.Git bize sigara al diyelim.Filtreli alırsa neden filtresiz almadın filtresiz alırsa neden filtreli almadın diye döveriz.

  -Süper fikir lan!Hadi gidelim.

  Böylece yürümüşler tavşanın yanına…

  Tavşana parayı vermişler:

  -Git bize 2 sigara al gel” demişler.

  Tavşan:

  -Filtreli mi filtresiz mi?” diye sorunca tilkiler onu ”senin niye şapkan yok?” diye dövmüşler.

                                              @@@SİZİ GÜLDÜREN FİLİPS@@@

 • Araba kalitesi konusunda Türk’lere ve Japon’lara yenik dn Amerikalı’lar Japonya’ya gidip , orada ki bir firmayı ziyaret ediyorlar.Bir bakıyorlar ki kenarda kutular içinde bir çok kedi var.Soruyorlar:

  -Yaw siz nasıl böyle kaliteli arabalar yapabiliyosunuz?

  Japonlar:

  -Biz bi test uyguluyoz.İlk önce arabanın otomatik pilotunu çalıştırıyoruz.Arabaya bir kedi koyup bırakıyoruz.Akşam araba döndüğünde kedi yaşıyorsa arabanın problemi var demektir.Eğer kedi ölüyse okey my japonish;)

  Amerikalı’lar teşekkür ederip oradan ayrılıyorlar.Türkiye’de bir firmaya geliyorlar.Birde bakıyorlar ki kutuların içlerinde sürüyle kedi var.Sonra soruyorlar:

  -Yaw siz nasıl böyle kaliteli arabalar yapabiliyonuz?

  Türkler:

  -Biz bir test uyguluyoruz.İlk önce kediyi arabaya koyuyoruz.Otomatik pilotu çalıştırıp salıyoruz.Akşam araba geldiğinde kedi arabadaysa problem yok.Ama kedi kaçtıysa arabanın problemi var demektir.

                                                @@@SİZİ GÜLDÜREN FİLİPS@@@

 • Soguk bir kutup gecesi..
  Yavru kutup ayısı annesine yaklaşır :
  – anneeeee, ben kutup ayısı mıyım ?
  – evet oglu
  – eee peki anneee sen de kutup ayısı mısın ?
  – evet oglum ?!
  – ee peki anne babam da kutup ayısı mı ?
  – tabii ki oglum ?!
  – ee peki anne dedem, dedemin dedeleri falan hepsi kutup ayısı mıydı ?
  – evet oglum hepsi kutup ayısıydı ?!
  – eee peki anne yani sulalemizde bi karisiklik falan yok di mi anne ?
  – yok tabi oglum hepimiz kutup ayısıydık, niye soruyorsun ?
  – üşüyom am… koyyim yaa

  Tags:

 • Kadinin biri bir petshopa gider ve Bir papagan almak istiyorum der. Ahmet ismindeki petshop sahibi
  – “Hanimefendi elimde bir tane papagan kaldi fakat bu papagan çok küfürbaz, almak istemezsiniz sanirim.” Fakat bir papagan sahibi olmak isteyen kadin

  – “Hayir ne olursa olsun almak istiyorum” der ve papagani alir. Evine geldiginde bir bakar ki gerçekten papagan kadini her eve geldiginde ‘Hosgeldin or.spu’ diyerek karsilar. Buna dayanamayan kadin papagani alir ve petshopa geri götürür.

  – “Ahmet bey bu papağan gerçekten çok terbiyesiz. Her eve geldigimde beni hosgeldin or.spu diyerek selamliyor ve ben buna dayanamiyorum. Papagani geri getirdim ve parami geri istiyorum.”

  Fakat o anda paraya ihtiyaci olan Ahmet bey:

  – “Hanimefendi merak etmeyin. Siz bunu bana birakin ben terbiye edeyim siz yarin gelin alin. Kadin inanmayarak da olsa tamam der ve gider. Ahmet papagani alir ve bir çaydanlik su kaynatir.”

  – “Ne diyeceksin lan kadin eve geldiginde?” diye sorar papagana
  – “Hosgeldin or.spu diycem.” der papagan.

  Bunun üstüne papaganin kafasini kaynar suyun içine sokar ve tekrar sorar. Papagan yine ayny yaniti verir. Bir olur iki olur ve papagan dayanamaz
  – “Hosgeldiniz hanimefendi diycem” der.

  Ertesi gün kadin gelir ve Ahmet bey kadina papagani terbiye ettigini söyler. Kadin bunu kontrol etmek istedigini söyler ve papagana sorular sormaya baslar.

  – “Ben eve geldigimde bana ne diyeceksin?”
  – “Hosgeldiniz hanimefendi diycem” der papagan.

  Kadin çok sasirir ama emin olmak için devam eder.

  – “Peki yanimda bir kiz arkadasimi getirirsem ne diyeceksin?”
  – “Hosgeldiniz hanimefendiler diycem”
  – “Peki yanimda bir erkek arkadasimi getirirsem ne diyeceksin?”
  – “Hosgeldiniz beyfendi diycem.”
  – “Peki yanimda 2 tane erkek arkadasimi getirirsem ne diyeceksin?”

  – “Oglum Ahmet suyu kaynat bu kari harbi or.spu!!!”

  Tags: ,

 • Ciftci, kumesine genc bir horoz almis. Fakat kumesteki yasli horoz kumesteki tavuklardan Fatma’yi cok sevdigi icin genc horozdan Fatma’yi kendisine birakmasini rica etmis. Genc horoz da: Olmaz kumesteki butun tavuklar benim, demis.
  Bunun uzerine yasli horoz Bak, seninle bir yaris yapacaz, su karsidaki agaca kadar kosucaz, eger ben kazanirsam Fatma’yi alirim, yok eger sen kazanirsan Fatma’yla birlikte butun tavuklar senin olur, demis. Genc horoz da bu teklifi kabul etmis. Tam kosmaya baslayacaklari sirada yasli horoz durarak Bak, ben cok yasliyim bana biraz avans verir misin, demis Genc horoz da kabul edince yasli horoz baslamis kosmaya. Yasli horoz biraz uzaklastiktan sonra genc horoz da pesinden ona yetismek icin hizli bir sekilde kosmaya baslamis ve birkac adim attiktan sonra ciftci, genc horozu vurmus:
  Ulan 1 ay icinde aldigim 3.horoz. Bu da TOP cikti..

  Tags:

 • Dort kaplumbaga piknige cikmaya karar veriyorlar. Erzaklari hazirlayip yola koyuluyorlar. Bir yil, iki yil, bes, on yil derken 30 yil sonra piknik yerine variyorlar. Hemen erzaklari cikariyorlar, gazozlar, yiyecekler, hersey ortaya cikiyor.
  Gazozlar da sise gazoz. Ve acacak YOK! Tek cozum, birinin eve gidip acacagi alip getirmesi. Dogal olarak en genc kaplumbagayi seciyorlar. Genc eleman:
  – “Giderim, ama bir sartim var.” der ve ekler.
  – “Buradaki yiyeceklerin hicbirine ben gelinceye kadar dokunulmayacak.” Digerleri de bunu kabul eder. Elemanimiz yola cikar. Aradan bir, iki, on, yirmi yil gecer. Bu arada yasli kaplumbagalardan birisi fenalasir, ölmek uzeredir. Arkadaslari ne yapsa faydasiz. Kaplumbaga’nin son dilegi olup olmadigini sorarlar. O da:
  – “Gerci genc kaplumbagaya soz verdik ama, suradaki sarmalardan bir tanesini yesem olur mu?” der. Digerleri de kiramaz ve:
  – “Elbette!” diyerek, sarmalardan birini verirler.
  Tam agzina atacagi sirada genc kaplumbaga calilarin arasindan firlar ve:
  – “Gitmiyorum iste, gitmiyorum!”

  Tags:

 • Çok güçlü, damizlik bir boga köyündeki tüm ineklerle çiftlesmis. Inekler yetmeyince diger hayvanlara ve hatta köyün kadinlarina yan gözle bakmaya baslamis. Bu durumdan rahatsiz olan köy ahalisi ne yapsak diye düsünmeye baslamis. Köy ihtiyarheyeti toplanmis ve ünü tüm ülkeye yayilan bogayi devlet üretme çiftligine satmaya karar vermis. Bakicilari devlet üretme çiftligine satilan bogayi ineklerin arasina salmis, aradan birkaç gün geçmis ancak bogada hiç bir haraket olmamis. Agacin altinda gevis getiren boganin bakicisi yanina gitmis ve :
  – Boga kardes, köydeyken seni kimse tutamazdi, ne oldu hastamisin?
  diye sormus. Boga, bakicisina yavasça dönerek :
  – Eeee ne yapalim? Artik devlet memuru olduk, demis…

  Tags: ,

 • Bizim koylu Ahmet esegini satmaya karar vermis. Kiymeti tas catlasa 50 milyon lira eden esek icin pazarlik payini da ekleyerek 100 milyon lira fiyat koymus. Komsu koyden acilen esege ihtiyaci olan Mehmet 100 milyon odeyip almaya razi olmus. Koylu Ahmet esegini satmis ama aksam da uykusu kacmis. Dusunup durmus,
  – “Mehmet 50 milyon liralik esege niye 100 milyon lira verdi?” diye. ici rahat etmeyince ertesi gun esegini geri almaya karar vermis. Pazara gittiginde Mehmet’in esegi 200 milyon liradan satisa cikardigini gormus. Sonunda 200 milyon liraya almak zorunda kalmis. Ayni olay bu kez Mehmet’in basina gelmis.
  O da ertesi gun esegi geri almaya karar vermis. Bu alisveris hergun fiyat arta arta devam etmis. Birkac gun sonra pazara bir baska koyden Huseyin gelmis. Huseyin pazardaki kalabaligin arasina dalinca bir de ne gorsun:
  – “Al, al, al, sat, sat , sat” bagrismalari arasinda bir yasli esek ve bu esegin 1 milyar liralik satis fiyati….!
  Yanindakine sormus
  – “Hemserim, bu yasli esek 1 milyar lira eder mi yahu?”
  Adam hemen yanitlamis;
  – “Valla grafikler ortada. Bu esegin fiyati 50 milyon liradan basladi, 950 milyon liraya geldi. Soyle bir teknigine bakarsan gorursun. Esegin fiyati 1 milyardaki direncini kirarsa, 1.5 milyara kadar yolu var. “

  Tags: ,

 • Soguk bir mart gecesinde genc erkek kediler disari cikmak icin susleniyorlar. Tam bu sirada kucuk erkek kedi birinin kolunu cekiyor.
  – “Abi nereye gidiyorsunuz? bende geleyim mi?”
  – “Hayir,biz disi kedilerle sevismeye gidiyoruz. sen gelemezsin”
  Kucuk kedi 2. ve 3 .gunde sansini denemis ama hep olumsuz cevap.
  – “Hayir,biz disi kedilerle sevismeye gidiyoruz”
  Kucuk kedi yine bir aksam uzeri disariya cikmaya hazirlanan abilerine yaklasmis
  – “Abi bende gelebilirmiyim” diye sormus. babacan bir kedi;
  – “Hadi gel, lan sende ogren” demis.
  Kucuk erkek kedi ve abileri cok soguk ve karli bir mart gecesinde sokaklarda dolasmaya baslamislar ve hemen bir plan yapilmis. Bir evin catisina cikip bekleyecekler ve asagidan disi kediler gecerken saldiracaklar. Aynen plandaki gibi catiya cikmislar baslamislar beklemeye, kar yagiyor ve hava cok soguk, aradan gecen 2 saatten sonra yoldan gelip gecen yok. Abilerinin yaninda bekleyen kucuk erkek kedi iyice usumus ve titrek bir sesle abisinin koluna durtmus;
  – “Abicim ben bi on dakika daha sevisir sonra giderim” demis.

  Tags: ,

Rss Feed Tweeter button Facebook button Technorati button Reddit button Myspace button Linkedin button Webonews button Delicious button Digg button Flickr button Stumbleupon button Newsvine button Youtube button
Edebiyat Edebiyat