• Tarihi çok iyi hatırlıyorum.

  bir haziran gecesi seyahat için gittim otelde hayatımın değişeceği aklımın ucundan bile geçmezdi.

  Hayatım boş vede bir okadar anlamsızdı.

  işlerimde başarısız ve atılma korkusu içerisinde garip ir yaşam sürüyordum.

  türkiyenin sayılı firmalarndan birinde sürünmekti benim yaptığım.herkezin girmek için aylarda sınavlardan geçtiği bir firmada şuursuzca bocalanıyordum.

  hayatın pek bir anlamı yoktu.hep depresyonda olduğumu söyleyip duruyordum etrafımdaki insanlara.

  ilaçlar kullandım.hemde ööle herkezin kullanamayacağı ağırlkta ilaçlardı bunlar.bazen daha fazla bunaldığımı düşünüp dozu iki ve hatta üç katına çıkartıyordum.üzerine günde ir paketi aşaan sigara kullanımı vede içki eklenince hayat dahada manasız gekiyordu.hep küfrettim hayata,sebebleri hep kewndi dışımda aradım.oysa iyi bir evliliğim beni seven bir karım vardı.sanki hiçbir şeyde ben suçlu değilmişimde sadece ve sadece benim dışımda geişen olayların kurbanıymışım diye düşünür ve kadare hep küfrederdim.

  bu kadar ilaç,sigara ve içki tüketimi ayrıca gece geç saatlere kadar oturup allah kahretsin diyen bir insan için sabahları kalkıp işe gitmekte bir işkenceydi adeta.bu yüzden hep işe geç kalır müdürümden hep azar işitirdim.

  bu bunalımlı süreçte bayada kilo aldım.insanların ne yakışıklı çocuk dedikleri ben değildim adeta.70 kilodan tam tamına 92 kiloya çıkmıştım.

  bilmiyorum sizinde hayata bir şey ters gittiği zaman herşeyin üst üste geldiğini ve bunun sanki bir zorunlulukmuş gibi ve sanki elimizden artık birşey gelmeyeceğini düşündüğünüz zamanlar oldumu.benim çok oldu.

  işlerimdeki kötü gidişat yüzünden artık pirimde alamaz hale gelmiştim.yığılmış bir sürü borç beni dahada diplere itti.

  çok defa intahar etmeyi düşündüm.pek dini bütün biri olmasamda CENNET VE C EHENNEME inancım yüzünden bunuda yapamadım.

  aynı böyle bir gündü. bir buçuk paket sigara içmiştim.2 tanede anti depresan.işi yine erken bırakıp otele döndüm.her zaman yaptığımı yaptım.2 porsiyon ızgara ve üzerine soğuk bir bira.yemeğimi yedim ve odama gittim.içeri girdim üstümü değiştirdim yatağıma uzanıp yaktım bir sigara.elimde tv nin kumandası bir kanaldan bir kanala.sanırım 2 saat geçmişti ve kaç tane daha sigara ve bira içtiğimi inanın hatırlamıyorum.

  bigisayarımı kucağıma aldım ve internette biraz geziyim dedim.

  nasıl oldu ise bir düşünürün başından geçen kısa bir olaya gözüm takıldı.ve bunu hala bilgisayarımda saklıyorum.

  Edison’un, üzerinde çalıştığı elektrik ampulün içine koyacağı tel için 200’den fazla maddeyi denediği söylenir.

  Bir gün kendisine:

  Bugüne kadar 200’den fazla maddeyi denedin, yine de başaramadın. Neden bu işten vazgeçmiyorsun? denilmişti.

  Edison’un cevabı düşündürücüydü:

  – Hiç de değil!  Ben 200 maddenin ampul teli olarak kullanılamayacağını keşfettim. Yakında, ampulü ışıklandıracak teli de bulacağım

   işte bu satırları okuduğumda benim hayatımı değiştirmek için değil 200,  2-3 defa bile mücadele etmediğim aklıma geldi.

  en ufak şeyde bile hemen umutsuzluğa kapılmalarım,iradesizliğim aklıma geldi.ve dedimki kendi kendime o 200 defa denedi ise bende 4. yü deneyebilirim.belkide doğru adımları atmamışımdır. belkide düşünme şeklimi değiştirmeliyim.

  mutluluğun formülünü deneyerek yanılarak bulabilirim.

  peki denemeye değermiydi.evet değerdi.mutsuzluğu yüzünden canına kıymayı aklına koya birine hayatta başka hiçbirşey acı vermezdi.her ne pahasına olursa olsun.mutluşluğun formülünü buluncaya dek her ne pahasına olursa olsun (bu kelimeyi artık çok seviyorum) uğraşacağım.ben başarısız olmamıştım.sadece başarıya gitmeyen bir adım daha atmıştım hepsi bu.

  hayatımı değiştirmeliydim ama nerden başlamalıydım işte bunu bilmiyordum.

  gözüm yatağımın yanında bulunan bira şişesine ve yarım kalmış sigara paketine ilişti hemen.ikisinide kaptım v doğru banyoya koştum.birayı dötüm sigaraları ise param parça ettim.öyle nefretle yaptımki bunu gözüm aynaya iliştiğinde kendimden korktum.

  ayılmamda lazımdı.ikinci yaptığım iş soğuk suyla şok edici bir duş almak oldu.

  gidip satış verilerimi düzenlemem lazım yarın devam ederim.

  Tags: , , , , ,

Rss Feed Tweeter button Facebook button Technorati button Reddit button Myspace button Linkedin button Webonews button Delicious button Digg button Flickr button Stumbleupon button Newsvine button Youtube button
Edebiyat Edebiyat