• Herkes tarafından sevilen bir adam vardı. Fakat kader ve dua anlayışı biraz farklıydı.
  Bir gün yaşadığı kasabada sel felaketi yaşandı. Herkes Kasabayı terk etmeye başladı. Ama adam yerinden kımıldamıyordu. Sonunda en yakın komşusu arabasını onun evine çekerek kendisine seslendi. ‘Haydi! arabaya atla kasabada kimse kalmadı. Barajın kapakları patladı , büyük bir sel geliyor. ‘
  Adam ‘Sen git. Tanrı beni kurtarır .’ dedi. Sonra sular yükselmeye başladı. Yardıma gelen bir kayığı ve onun ardından gelen ‘Tanrı beni kurtarır’ ,diyerek geri çevirdi. Sular o kadar yükselmişti ki, sonunda evin bacasına çıktı. Kendisini kurtarmaya gelen helikopteri de  aynı gerekçeyle uzaklaştırdıktan sonra boğularak öldü.
  Tanrı katına yükselince,Tanrıya intizar etti : Allah’ım sana güvenmiştim.Niçin benim dualarımı kabul edip beni kurtarmadın ? Tanrı Kendisine Seslendi :
  “Denedim hem  de çok denedim. Önce sana arabasıyla komşunu gönderdim.Sonra bir kayık ,ardından bir tekne ve son olarak bir helikopter gönderdim . Ama sen hiçbirini kabul etmedin .”

  Tags: ,

 • Öğretmen, 2 öğrencisine birer sepet verir ve bahçeye elma toplamaya gönderir”En tatlılarını getiren mezun olur ” der.
  Öğrenciler 1 saat sonra dönerler. Biri, arkadaşının sepetine yan gözle bakıp kendi getirdiklerinin muhteşem göründüğünden emin olmanın rahatlığıyla koyar sepetini ortaya . Her biri tornadan çıkmışcasına muntazam, pürüzsüz, göz alıcı elmalar ondadır.
  Ardından diğeri koyar sepeti. Eğri büğrü,kötü görüntülü, ezik,  tomurcukken yağmur değmiş, yaralı bereli ne kadar elma varsa toplamıştır.Öğretmeni,”Yolun açık olsun” der ve uğurlar öğrenciyi.Diğeri “Nasıl olur! ” diye hayıflanır; bir kendisinin bir giden öğrencinin elmalarına bakarak…Öğretmen çakısıyla birer parça keser; bir onun harika görüntülü elmasından, bir de  giden öğrencinin yaralı bereli elmasından… “Tat” der. “En tatlısını dedim, kabuğu en güzel olanını değil.”diyerek uzaklaşır.

  Gerçekten de , pazardan aldığınız, üzerine dolu değmiş meyvenin o kısmını koklayın ve tadın, bal gibidir.
  Yaralanarak büyüyor,yaralandıkça tatlanıyoruz,yaralarımızla güzeliz hepimiz .

  Tags: ,

Rss Feed Tweeter button Facebook button Technorati button Reddit button Myspace button Linkedin button Webonews button Delicious button Digg button Flickr button Stumbleupon button Newsvine button Youtube button
Edebiyat Edebiyat